ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4491593
*
nr 449 1593
Spegel
förgylld, höjd: 99
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 januari 2007
kl 17:24:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 22:01:02
1
200 kr
24/1 20:18:07
2
400 kr
25/1 14:49:08
3
300 kr
25/1 14:49:49
3
400 kr
26/1 13:35:14
4
500 kr
29/1 13:43:31
4
550 kr
29/1 14:25:23
5
550 kr
29/1 14:50:42
6
600 kr
29/1 15:07:22
7
Vinnande bud
29/1 15:15:04
6
750 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 449 1593
Spegel
förgylld, höjd: 99
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 januari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 22:01:02 | 1 | 200 kr |
24/1 20:18:07 | 2 | 400 kr |
25/1 14:49:08 | 3 | 300 kr |
25/1 14:49:49 | 3 | 400 kr |
26/1 13:35:14 | 4 | 500 kr |
29/1 13:43:31 | 4 | 550 kr |
29/1 14:25:23 | 5 | 550 kr |
29/1 14:50:42 | 6 | 600 kr |
29/1 15:07:22 | 7 | Vinnande bud |
29/1 15:15:04 | 6 | 750 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23